La Liga: Barcelona zdemolowała rywala na wyjeździe

Footy Headlines

FC Barcelona pokonała na wyjeździe beniaminka La Liga CD Leganes. Wynik meczu to 5:1, dwa gole strzelił Lionel Messi, a po jednym Neymar i Luis Suarez i piękną bramkę zdobył Rafinha. Po tym zwycięstwie Duma Katalonii awansowała na fotel lidera Primera Division.

Kibice w leżącego w aglomeracji Leganés szczelnie wypełnili stadion Estadio Municipal de Butarque. Dwanaście tysięcy kibiców liczyło na dobry występ gospodarzy, którzy mają już na koncie zwycięstwo. W pierwszej kolejce podopieczni Garitano sensacyjnie pokonali na wyjeździe Celtę Vigo 1:0, ale tym razem nie mieli najmniejszych szans.

Beniaminek Primera Division naprawdę nie grał źle, ale absolutnie nic nie mógł zrobić w starciu z mistrzami Hiszpanii. Zawodnicy Leganés zwłaszcza przed przerwą prezentowali się naprawdę nieźle. Stwarzali okazje, widać było, że nie boją się rywali. Goście jednak przeprowadzili trzy zabójcze kontry.

Najpierw Luis Suarez idealnie podał do Leo Messiego, potem Messi do Suareza, a na koniec Suarez do Neymara. To był nie koniec popisów tria MSN. W 54. minucie Suarez pięknie podał do Neymara. Ten świetnie wbiegł w pole karne i był faulowany przez Bustinzę. Z rzutu karnego pewnie bramkę zdobył Messi. Dla niego to był już ósmy gol w sezonie. Dziesięć minut po “jedenastce” Messiego słabo grający od samego początku prawy pomocni Rafinha genialnie kopnął lewą nogą zza pola karnego. Serantes nie miał nic do powiedzenia.

Zawodnicy miejscowego zespołu do samego końca walczyli o honorowego gola. To im się udało w 80. minucie. Cudownym strzałem z rzutu wolnego lewą nogą popisał się Gabriel. Ter Stegen nie miał żadnych szans.