La Liga: Alaves odbija się od dna. Celta w strefie spadkowej

Deportivo Alaves

Deportivo Alaves pokonało Celtę Vigo 2:0 w bezpośrednim pojedynku dwóch drużyn błąkających się w okolicach strefy spadkowej La Ligi.

Zawodnicy gospodarzy rozpoczęli dzisiejszy pojedynek z wysokiego “C”. Już w 3′ minucie gry przed doskonałą szansą na otworzenie wyniku stanął Joselu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hiszpan oddał potężny strzał głową, lecz trafił prosto w Rubena Blanco. W przypadku innej rotacji futbolówki byłoby już 1:0.

Przyjezdni dali o sobie znać już w 12′ minucie, kiedy to piłkę do siatki wpakował Santi Mina. W momencie ostatniego podania napastnik Celty znajdował się jednak na pozycji spalonej, co natychmiastowo zareklamowali defensorzy Alaves. Po krótkiej konsultacji z pozostałymi arbitrami sędzia zdecydował się nie zaliczyć trafienia. Goście poszli jednak za ciosem i kontynuowali swoje ataki. Kilka chwil po nieprzepisowej bramce w dogodnej sytuacji znalazł się Denis Suarez. Były zawodnik FC Barcelony dograł piłkę na długi słupek bramki Pacheco z ostrego konta, lecz żaden z jego towarzyszy nie zdołał skutecznie zamknąć akcji.

W 27′ minucie Iago Aspas przypomniał wszystkim o swojej nieskuteczności w tegorocznej kampanii. 32-latek znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, lecz w wyniku przełożenia futbolówki z lewej na prawą nogę obrońcy Alaves zdołali powstrzymać go przed oddaniem celnego strzału.

Najbliżej strzelenia gola w pierwszej odsłonie gry był wspomniany już Joselu. Po fenomenalnym rajdzie z piłką lewą flanką Luis Rioja dośrodkował w pole karne, a jego zagranie minęło zarówno defensywę, jak i bramkarza Celty i wpadło wprost pod nogi Joselu. Hiszpan bezpośrednim uderzeniem z dwóch metrów obił poprzeczkę bramki Rubena Blanco i wywalczył jedynie rzut rożny. Po kolejnym dograniu w szesnastkę sędzia dopatrzył się zagrania ręką. Analiza systemem VAR wykazała, iż interwencja obrońca była zgodna z duchem gry i nakazał kontynuację spotkania.

Drugą część spotkania Alaves rozpoczęło od desperackich ataków, które zaowocowały już w 50′ minucie. Po jednym z dośrodkowań z narożnika boiska najwyżej w polu karnym zawisnął Lisandro Magallan, który zdołał uciec jednemu z defensorów i uderzeniem głową wyprowadzić Deportivo na prowadzenie.

Goście za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, lecz przez długi czas nie byli w stanie oddać celnego uderzenia na bramkę Pacheco. Dopiero w  70′ minucie swoich sił uderzeniem z dystansu próbował Denis Suarez. Goalkeeper gospodarzy raz jeszcze stanął na wysokości zadania i skutecznie powstrzymał przyjezdnych.

W 82′ minucie piłkarze Alaves skutecznie powstrzymali jeden z ataków gości i ruszyli tym samym z kontratakiem. Aleix Vidal przytomnie dopatrzył się wbiegającego w głąb pola karnego Lucasa Pereza, który bezpośrednim uderzeniem w okienko bramki Rubena Blanco podwyższył prowadzenie i ustalił końcowy rezultat spotkania na 2:0.

“Babazorros” dopisują do swojego konta kolejne trzy oczka i opuszczają tym samym strefę spadkową. Celta z kolei zalicza swoją czwartą porażkę w tegorocznej kampanii i spada na 18. lokatę niegwarantującą ligowego bytu.