Krystian Bielik: Dwa lata były najtrudniejsze w moim życiu, nie przykładałem się do trzymania diety

Krystian Bielik / fot. Mikołaj Barbanell


– Mogę otwarcie powiedzieć, że ostatnie dwa lata były najtrudniejsze w moim życiu. Nie ma o czym w ogóle dyskutować – przyznał Krystian Bielik w wywiadzie udzielonym w “Przeglądzie Sportowym”.

Nieobecność pomocnika w kadrze trwała ponad dwa lata. Ostatni raz wystąpił z Izraelem (2:1) w Jerozolimie za kadencji Jerzego Brzęczka. Od tamtej pory dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowe w kolanie i odbudowuje dawną dyspozycję w Derby County pod okiem Wayne’a Rooney’a.

Sam uznaje, że problemy zdrowotne zmieniły podejście do futbolu. – Wychodziłem z założenia, że nie zawsze muszę być wyspany czy na sto procent przygotowany do treningu. Nie przykładałem się tak do trzymania diety. Pod tym względem po pierwszej kontuzji wiele zmieniło się na lepsze, nie tylko jeśli chodzi o nawyki żywieniowe, ale ogólnie o podejście do życia – oznajmił w “PS”.

– Dzięki Bogu czuję, że po tych poważnych kontuzjach organizm wraca na właściwe tory. Kolano jest OK, choć wiadomo, że po drugiej takiej samej kontuzji trzeba więcej czasu, żeby przystosowało się do wysiłku. Nie jest to już nie wiadomo jak zdrowe kolano, bo swoje przeszło, ale dzięki dobrze wykonanej operacji i sumiennej rehabilitacji pokazuję, że da się wyjść z takiego zakrętu – dodaje.

Wspomina, że były dni kiedy tylko siedział od rana do wieczora przed Netfliksem, pijąc Coca-Colę, jedząc chipsy i lody. – Mogę otwarcie powiedzieć, że ostatnie dwa lata były najtrudniejsze w moim życiu. Nie ma o czym w ogóle dyskutować! Jednak dzięki pomocy rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy byli blisko mnie, pomagali mi słowem i czynem, udało się to przetrwać – zauważa.

Biało-czerwoni zmierzą się w czwartek ze Szkocją w Glasgow (godz. 20:45). Z niecierpliwością będziemy oczekiwać w tym czasie na rywala (Szwecja lub Czechy) w finale barażów na Stadionie Śląskim w Chorzowie (29 marca).

źródło: przegladsportowy.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.