Kosowski: Nie daliśmy się Włochom, choć kultura gry była po ich stronie

Kamil Kosowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– Nie daliśmy się Włochom, choć kultura gry i przeprowadzania akcji była większa po ich stronie – pisze w cotygodniowym felietonie “Przeglądu Sportowego, Kamil Kosowski.

Bezbramkowy remis z Włochami uznano za dobry wynik, tym bardziej, że rywal z wyższej półki nie zaznał goryczy porażki od ponad dwóch lat. Kultura piłkarska zdecydowanie była po stronie gości, którzy narzekali na fatalny stan boiska. – Jestem bardzo zadowolony, że nie straciliśmy bramki, ale przy tym zagraliśmy odważnie, choć bez hurraoptymizmu. Była to jednak bardziej otwarta piłka niż w teoretycznie optymalnym składzie – uważa Kosowski we wtorkowym “PS”.

Najwięcej pochwał za mecze z Finlandią (5:1) oraz Włochami (0:0) zebrał Jakub Moder, którego należy traktować jako nowego lidera środka pola. – To największy wygrany tego sezonu. Sprawia mi to tym większą satysfakcję, że wcześniej go chwaliłem i nie pomyliłem się co do niego. Dużą przyszłość we Włoszech i w reprezentacji ma też Sebastian Walukiewicz. W reprezentacji na boisku wychowuje go Kamil Glik – dodaje.

W niedzielę naszą bolączką był brak intensywności skrzydłowych. Kamil Jóźwiak i Sebastian Szymański najmocniej rozczarowali, a Robert Lewandowski nie otrzymywał wielu piłek z bocznych stref. – O stylu nie będziemy mówić, bo go nie mamy. Nie podobało mi się też, jak reagują piłkarze, gdy Robert Lewandowski jest na boisku. Za często czekają, że coś zrobi i nie biorą odpowiedzialności na swoje barki (na przykład Grosicki, który nie strzelał w dogodnej sytuacji, bo szukał Roberta). Moim zdaniem w takich momentach sami powinni uderzać na bramkę – twierdzi Kosowski. W środę reprezentacja Polski we Wrocławiu podejmie Bośnię i Hercegowinę (godz. 20:45).

źródło: przegladsportowy.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.