Petteri Forsell / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Walcząca o utrzymanie Korona Kielce jest bliska pozyskania dwóch, dobrze znających Ekstraklase piłkarzy. Petteri Forsell i Bartosz Kwiecień – to właśnie ci zawodnicy mają w najbliższym czasie dołączyć do ekipy Mirosława Smyły.

Jeśli chodzi o polskiego pomocnika, to jego ewentualne przyjście na wypożyczenie było w mediach spekulowane od dłuższego czasu. Już w styczniu pojawiały się pierwsze doniesienia o jego odejściu z Jagiellonii Białystok na rzecz ”Koroniarzy”. Wydaje się, że finalizacja przenosin 25-latka jest bliska sukcesu. W tym sezonie Polak rozegrał 11 spotkań, w których raz zdołał pokonać bramkarza drużyny przeciwnej.

Drugim graczem, który ma zasilić szeregi ”złocisto-krwistych” ma zostać Petteri Forsell. Z informacji Michała Siejaka wynika, że Petteri Forsell lada moment ma dołączyć do zespołu Korony Kielce. Fin chce walczyć o wyjazd na Euro 2020 z reprezentacją Finlandii, a do tego potrzebuje gry. Były piłkarz m.in. Miedzi Legnica jest wolnym zawodnikiem, dzięki czemu Korona nie będzie musiała płacić za jego transfer. W tym sezonie 12-krotny reprezentant Finlandii zagrał tylko cztery spotkania. W sezonie 2018/19 razem z Miedzią Legnica spadł z ligi, mimo to, był on wyróżniającą się postacią na tle całej Ekstraklasy. Jeśli transfer dojdzie do skutku, będzie to solidne wzmocnienie w walce o utrzymanie.

Źródło: Piotr Wołosik ”Przegląd Sportowy”, Michał Siejka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi