Korona wywozi z Lubina 3 punkty!

Korona Kielce po ciężkim meczu z Zagłębiem Lubin może dopisać sobie kolejne 3 punkty, dzięki czemu podopieczni Marcina Brosza znajdują się na czele tabeli z 6 oczkami na koncie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w emocje… do czasu. Po 30 minutach gry na boisku “Miedziowych” zaczęło dziać się sporo. 33. minuta przyniosła niespotykane wydarzenia. Najpierw sędzia Paweł Gil odgwizdał rzut wolny, ale dla…Korony. Wcześniej Marcin Cebula wysoko podniósł nogę i piłkarze Zagłębia myśleli, że rzut wolny został odgwizdany dla nich. Niestety, chwilę później ręką zagrał Jan Vlasko, w skutek czego rzut wolny – tuż przed polem karnym gospodarzy – został przyznany gościom z Kielc. Kielczanie szybko rozpoczęli grę, ale sędzia nakazał powtórzyć stały fragment gry. Ta decyzja zdecydowanie opłaciła się podopiecznym trenera Brosza, ponieważ do piłki ustawionej przed polem karnym rywali podszedł Sergiej Pylypchuk i pewnym strzałem nad murem nie dał szans  Konradowi Forencowi.

Zagłębie powinno doprowadzić do remisu na 4. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas Vlasko otrzymał piłkę od Janoszki, ale kapitalna interwencja Małkowskiego zniszczyła marzenia kibiców “Miedziowych” o szybkim wyrównaniu.

Na drugą połowę Marcin Brosz musiał dokonać jednej zmiany. Miejsce Małkowskiego między słupkami “Scyzorów” zajął Dariusz Trela. Miał sporo roboty od razu po rozpoczęciu drugiej części meczu. Zagłębie raz po raz szturmowało na bramkę Korony, ale na nic się to zdało. Korona dzielnie się broniła i jakby tego było mało zdobyła bramkę na 2:0! Kamil Sylwestrzak dośrodkował, a Michał Przybyła strzałem głową pokonał Forenca. Zagłębie postawiło wszystko na jedną kartę rzucając się na rywali z Kielc, ale ich starania nie przyniosły żadnego efektu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to zawodnicy Marcina Brosza mogli cieszyć się z trzech oczek.

Dzięki temu zwycięstwu Korona zajmuję pierwszą lokatę przynajmniej do jutra, natomiast Zagłębie Lubin mając jeden punkt na koncie plasuje się narazie na 12. lokacie w tabeli Ekstraklasy. Następne spotkanie Korona rozegra za tydzień w poniedziałek z Ruchem Chorzów u siebie, a Zagłębie zawita dzień wcześniej do Białegostoku na potyczkę z miejscową Jagiellonią.

Zagłębie Lubin 0:2 Korona Kielce, godz: 18:00,