Koniec końców Lech wygrywa z Lechią

Lech Poznań po raz drugi był o krok od wpadki, ledwie wygrywając z Lechią Gdańsk. Na ul. Bułgarskiej przez ostatni kwadrans pachniało remisem, ale gol Marcina Robaka rzutem na taśmę pozbawił Gdańszczan jednego oczka.

Lech do meczu z Lechią przystępował po wygranej 1:0 nad FK Sarajevo, dzięki czemu awansował do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów. Lechia Gdańsk z kolei chciała zmazać plamę po przegranej przed własną publicznością z Cracovią Kraków.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bułgarskiej oglądali już w 19. minucie, kiedy to Kasper Hamalainen potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi “Budowlanych” Marko Mariciowi. Piłka odbiła się od prawego słupka i wpadła do siatki Chorwata.

Do końca pierwszej połowy gole nie padały i na przerwę podopieczni Macieja Skorży schodzili z jedno bramkową przewagą.

W drugiej połowie Lechia wreszcie zaczęła dochodzić do głosu i zaczęła groźnie atakować bramkę Buricia. Pierwsze ostrzeżenie przyszło od Grzegorza Kuświka, który debiutował dzisiejszego wieczoru w barwach Lechii. Po jego główce Gdańszczanie byli blisko doprowadzenia do remisu. Następnie Michał Mak mocno uderzył z dystansu, ale nadal piłka nie chciała wpaść do bramki Lecha.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Lechii udało się w końcu zdobyć upragnioną bramkę! Rafał Janicki dzięki dośrodkowaniu Bruno Nazario wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy, ale nie była to ostatnia bramka tego wieczoru.

Jeśli ktoś myślał, że emocje w tym meczu się skończyły to bardzo się pomylił. Lech po stracie bramki nie mógł pozwolić sobie na kolejną stratę punktów i postawił wszystko na jedną kartę, rzucając się do ataku. To przyniosło korzyści w doliczonym czasie gry, kiedy Marcin Robak pokonał Marko Maricia i zapewnił “Kolejorzowi” pierwsze ligowe zwycięstwo.

Po tym spotkaniu Lech odbił się od dna awansując na 6. pozycję w ligowej tabeli, natomiast Lechia zaliczyła drugą porażkę w tym sezonie, plasując się na przedostatniej pozycji w tabeli. Następny mecz Lech rozegra w przyszłą sobotę w Krakowie z Wisłą, z kolei Lechia u siebie dzień wcześniej podejmie Pogoń Szczecin.

Lech Poznań 2:1 Lechia Gdańśk, 25.07.2015r. godz: 20:30

1-0, K. Hamalainen (19′)

1-1, R. Janicki (75′)

2-1, M. Robak (90+2)