Korona Kielce przegrała po raz drugi z rzędu

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice przy Okrzei podejmował Koronę Kielce, która wciąż miała w pamięci porażkę w ostatniej kolejce z Jagiellonią Białystok (2:3).

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy bramek, choć obie drużyny miała dogodne okazje. Już w 3. minucie po dobitce ogromne szanse miał Bartosz Rymaniak, lecz jego strzał obronił 36-letni Jakub Szmatuła. Moment później Martin Bukata w walce z rywalem złamał nogę, naprawdę wyglądało to strasznie (wideo poniżej).

W 53. minucie prowadzenie dla Piasta Gliwice dał Micha Papadopulos, który strzelił głową, ale w tej sytuacji mógł i powinien lepiej zachować się Zlatan Alomerović. W 67. minucie po akcji sam na sam z golkiperem na 2:0 strzelił Sasa Żivec, który otrzymał świetne podanie od Michala Papadopulosa.

W następnej kolejce Korona Kielce na Kolporter Arena spotka się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, natomiast podopieczni Dariusza Wdowczyka zmierzy się na wyjeździe z wicemistrzem Polski – Jagiellonią Białystok.

Piast Gliwice – Korona Kielce 2:0 (0:0)
Papadopulos 53′, Żivec 67′

Piast: Szmatuła – Rugašević, Korun, Hebert, Konczkowski – Pietrowski, Dziczek – Zivec, Bukata (7. Vranjes), Mateusz Mak (46. Valencia) – Papadopulos (85. Barisić)

Korona: Alomerović – Kallaste, Kovacević, Barry (61. Cvijanovič), Rymaniak – Burdenski (54. Jukić), Żubrowski – Aankour, Możdżeń, Kosakiewicz – Górski (63. Kaczarawa)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Żółte kartki: Korun, Dziczek, Vranjes, Żivec – Możdżeń, Rymaniak, Kovacević, Kaczarawa

Widzów: 4 879