Juventus pewnie wygrywa na inaugurację sezonu Serie A

skysports.com

Juventus na inaugurację sezonu Serie A pewnie wygrał na własnym stadionie z Cagliari 3:0. Bramki dla mistrzów Włoch strzelali Mandźukić, Dybala oraz Higuain.

Juventus zaczął sezon 17-18 od porażki w Superpucharze Włoch z Lazio. W Turynie sądzą, że to był wypadek przy pracy i w meczu z Cagliari wszystko wróci do normy. Po odejściu Bonnuciego na środek obrony wraz z Chiellinim, Allegri desygnował Ruganiego. Trener Bianconeri nie zmienił, także formacji ofensywnej w porównaniu z poprzednim sezonie. Oznacza, to,że wszystkie nowe nabytki, jak Douglas Costa, Bernardesci, Matuidi usiedli na ławce rezerwowych.

Juventus mocno zaczął swój marsz po siódmy tytuł z rzędu i w 2. minucie Pjanić po strzale z rzutu wolnego był bliski pokonania bramkarza gości. W 12. minucie byliśmy świadkami pierwszego gola w sezonie 17-18 Serie A. Po ataku pozycyjnym mistrza Wloch z prawej strony do piłki doszedł Lichsteiner i dośrodkował do Mandźukica, a ten otworzył wynik spotkania. Juventus po bramce kontrolował przebieg spotkania . Choć w 18. minucie Chiellini w polu karnym dotknął piłkę ręką, ale sędzia nie zadecydował się wskazać na wapno, ani użyć systemu VAR.  Arbiter uznał, że było to przypadkowe zagranie, wcześniej piłka odbiła się jeszcze od murawy. Na niecały kwadrans przed końcem mistrzowie Włoch przysnęli, co mogło zakończyć się bramką. Najpierw Farias z najbliższej odległości przestrzelił, a potem Cop z  ok. 11. metra strzelił obok bramki. W 39. minucie sędzia po użyciu VAR-u zdecydował się podyktować rzut karny, dla gości. Na powtórce widać, jak Cop został nadepnięty przez Alexa Sandro i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny  koszmarnie wykonany przez Fariasa obronił Buffon, pokazując, że Szczęsny musi jeszcze poczekać na swoją szansę. Przed przerwą Juventus  podwyższył wynik spotkania. Kapitalne podanie ze środka Pjanića do Dybali, a Argentyńczyk nie dał szans Cragno.

Druga połowa zaczęła się ponownie od natarcia “Starej Damy”, Dybala strzałem zza pola karnego huknął w poprzeczkę. Juventus spokojnie kontrolował spotkanie. W 67. minucie po kontrze Higuain strzelił swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie, choć przez całe spotkanie był niewidoczny. W 70. minucie Matuidi zadebiutował w barwach Bianconeri, zastępując Higuaina. Na boisku pojawił się, także Costa, dla którego to był ligowy debiut. Juventus zgodnie z planem wygrywa, jak najmniejszymi zasobami sił z Cagliari 3:0.

Juventus 3:0 Cagliari