Kontuzja obrońcy reprezentacji Anglii. Szansa debiutu piłkarza Burnley?

www.themag.co.uk

Phil Jagielka opuścił zgrupowanie reprezentacji Anglii z powodu kontuzji uda. Zespół Trzech Lwów zmierzy się w najbliższych spotkaniach z Maltą oraz Słowenią.

Uraz kapitana The Toffees nie jest jednak poważny i nie powinien przeszkodzić mu w występie w następnym spotkaniu ligowym, kiedy to jego drużyna podejmie Manchester City.

Wycofanie ze składu defensora Evertonu oznacza, że wzrastają szansę na debiutancki występ Michaela Keane’a z zespołu Burnley. 23-latek został dowołany na zgrupowanie, kiedy to Glen Johnson również nabawił się kontuzji.

Ze składu z powodu problemów zdrowotnych wypadł także Raheem Sterling, który został zastąpiony przez Androsa Townsenda, jednak w przypadku kontuzji Jagielki, Gareth Southgate nie ma w planach kolejnych roszad.

W piątkowym treningu nie brał udziału również inny stoper Anglików. Gary Cahill, bo o nim mowa, nie trenował z powodu bolącego gardła, jednak oczekuje się, że obrońca Chelsea będzie gotowy do spotkania z Maltą na Wembley.

Anglicy zajmują w tej chwili 2. miejsce w grupie F po pokonaniu na wyjeździe Słowacji. Było to pierwsze i ostatnie spotkanie Sama Allardyce’a jako selekcjonera reprezentacji Anglii, który został zwolniony po zaledwie 67 dniach pełnienia tej funkcji, po tym jak na jaw wyszła afera korupcyjna.

Źródło: BBC Sport


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *