Komunikat Wisły Kraków po blamażu z Legią Warszawa

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, 31.08.2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków skompromitowała się w minionej serii gier PKO Ekstraklasy w spotkaniu z Legią Warszawa (0:7). Klub opublikował oświadczenie Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego, które odnosi się do szkoleniowca oraz postawy zawodników.

“Szanowni Państwo, Kibice Wisły Kraków!

Podobnie, jak Wy jesteśmy zdruzgotani wynikiem i postawą naszej drużyny w niedzielnym spotkaniu. Uważamy, że coś takiego nie miało prawa się wydarzyć i zrobimy wszystko, aby nigdy się już nie powtórzyło.

Nie uważamy jednak, że sposobem na wyjście z obecnego kryzysu jest szukanie kozłów ofiarnych i wskazywanie poszczególnych członków zespołu jako winnych tej porażki. Zapewniamy, że docelowo wyciągniemy zarówno wnioski, jak i wynikające z nich konsekwencje, ale w sposób zorganizowany i przemyślany w momencie, gdy będzie to możliwe.

Nie uważamy również, że sytuację na dłużej uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera. Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując, pomimo wielkich przeciwności, jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach.

Spotkania te mogą być kluczowe w walce o przetrwanie klubu, a ich wynik zależy też w dużej mierze od Waszego wsparcia. Dlatego jeszcze raz przepraszając za wydarzenia z niedzieli prosimy, abyście nie odwracali się od drużyny w tak trudnym momencie.

Cała Wisła zawsze razem!

Jakub Błaszczykowski
Tomasz Jażdżyński
Jarosław Królewski”

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *