Kompany opuści “The Citizens”? Szybko znalazł się na niego chętny

skysports.com

Kapitan Manchesteru City Vincent Kompany łączony jest z rzekomym odejściem z klubu. Sytuację tą chce wykorzystać Inter, który z otwartymi rękami przyjmie Belga do siebie. 

Odkąd Pep Guardiola przejął zespół Manchesteru City cały czas trwają tam porządki. Po pozbyciu się Joe Harta i odstawieniu na boczny tor Yayi Toure następny w kolejce jest Vincent Kompany. Hiszpański menedżer nie jest zadowolony z ciągłego przebywania Belga w gabinetach lekarskich i nie zamierza go trzymać w klubie zbyt długo.

30-latek od pewnego czasu nie może złapać regularności przez ciągłe kontuzje. Gdy wydaje się, że wszystko jest już w porządku i Kompany wraca do gry, przytrafia się kolejny uraz i znów wypada na kolejne tygodnie.

Taka sytuacja nie jest z pewnością komfortowa dla Guardioli, który chciałby mieć do dyspozycji jak najlepiej przygotowanych do gry piłkarzy, żeby w miarę szybko poukładać zespół po swojemu. Niedyspozycja reprezentanta Belgii jest dla niego na tyle frustrująca, że jest gotowy oddać go do innego klubu już zimą. Pierwszy do “Obywateli” miał zgłosić się Inter, który przejęty przez chińskich inwestorów nie żałuje pieniędzy na transfery i tym razem ma nie być inaczej. Jeśli informacje o odejściu się potwierdzą, Włosi jako pierwsi powinni złożyć ofertę.

Kompany jest piłkarzem City od 2008 roku i od tamtej pory zakładał błękitną koszulkę 300 razy. Wcześniej grał dla Anderlechtu oraz HSV Hamburg.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *