Komisja Ligi przyjrzy się Derbom Trójmiasta – surowe kary

Race, agresywne zachowania kibiców Lechii i Arki, podpalanie barw przeciwnika, rzucanie krzesłami, petardami i racami nie przeszło bez echa. Już 2 listopada na posiedzeniu Komisji Ligi zostanie podjęta decyzja w sprawie sankcji jakie spadną na Lechię Gdańsk i Arkę Gdynia.

Atmosfera związana z derbami wisiała w powietrzu już 5 godzin przed rozpoczęciem meczu. Na gdańskiej obwodnicy kibicie Lechii Gdańsk urządzili swoistą łapankę. Wyłapywali samochody z wrogimi barwami, zabierano te barwy, często wybijając przy tym szyby z samochodów.
Przed samym spotkaniem było równie gorąco. Jeszcze przed jego rozpoczęciem zaczęło się przerzucanie racami, krzesełkami i petardami. Mało nie brakowało do tego, aby bariery oddzielające sektor gości od innych sektorów ( i od boiska) zostały całkowicie zniszczone. Na szczęście na czas przybyła policja, która nieco ostudziła zapędy chuliganów. W sektorach Arki podpalano flagi, szaliki Lechii, do tego “powieszono” na szaliku nadmuchaną lalkę w koszulce Mili. Sektor kibiców gości został pomalowany w barwy Lechii. Koszty z pewnością będą ogromne. Jednak warto zdać sobie jedno pytanie? Jak to możliwe że kibice wnoszą ponad 100 rac?

Komisja na te i więcej dewiacji nie była dłużna i już niedługo podejmie decyzje odnośnie ewentualnych sankcji, które w moim odczuciu są bardzo prawdopodobne. Szkoda, po raz kolejny więcej się mówi o tym co się dzieje na trybunach niż o tym co na boisku. Poniżej oficjalny komunikat Komisji Ligi.

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk, w szczególności nagannym użyciem środków pirotechnicznych, Komisja Ligi w trybie pilnym zwróciła się do przedstawicieli obydwu Klubów o zajęcie stanowiska w tej sprawie i wyjaśnienia. Stadion jest miejscem dla kibiców szanujących porządek i dopingujących swój klub i drużynę, a tego typu zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca i będą surowo karane. Komisja Ligi zajmie się tą kwestią niezwłocznie. Ostateczna decyzja zapadnie nie później niż na najbliższym posiedzeniu, tj. w środę 2 listopada 2016 roku” – Przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec

Informacje o komisji: http://www.ekstraklasa.org/komisja-ligi

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *