Kolejny polski talent w Royale Union Saint-Gilloise. Też Kozłowski, ale Olaf

Olaf Kozłowski

Olaf Kozłowski, źródło Twitter


Olaf Kozłowski to nowy zawodnik Royale Union Saint-Gilloise. 16-latek do tej pory grał w drużynie do lat 19 klubu FCV Dender EH.

Olaf Kozłowski to kolejny polski piłkarz, który trafia do dużego belgijskiego klubu. Ten urodzony w Brukseli szesnastolatek latem przechodzi do Royale Union Saint-Gilloise, drużyny, której nazwa w Polsce stała się bardzo dobrze rozpoznawalna za sprawą innego polskiego talentu. To tam został wypożyczony Kacper Kozłowski.

Olaf Kozłowski na co dzień gra na pozycji środkowego pomocnika. Jak informuje Arkadiusz Stelmach, dyrektor ds. skautingu młodzieżowego Wisły Płock, zawodnik ma świetne warunki fizyczne – mierzy 190 centymetrów wzrostu.

Możemy też przypuszczać, że pod względem charakteru niczego nie brakuje polskiemu piłkarzowi. Do tej pory był kapitanem zespołu u-19 trzecioligowej drużyny belgijskiej FCV Dender EH.

Chociaż Olaf Kozłowski urodził się w Belgii, nadal czuje się związany z naszym krajem. Jego rodzina pochodzi z Podlasia, a sam zawodnik zna język polski i zdaniem Stelmacha deklaruje chęć występowania w polskiej reprezentacji narodowej w przyszłości.

To kolejny młody zawodnik wychowany na terenie Belgii, który chce grać dla Polski. Arkadiusz Stelmach informował w lutym o tym, że Patryk Walicki, osiemnastolatek, podpisał zawodowy kontrakt zawodowy z KAA Gent.

Do dorosłej piłki wkracza powoli pokolenie dzieci polskich emigrantów z początku XXI wieku. Skauci, którzy zajmują się poszukiwaniem piłkarzy o polskich korzeniach, mogą mieć więc w najbliższych latach ręce pełne roboty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.