Kolejna wygrana Celticu Glasgow

Celtic Glasgow wygrał 3:1 z przyszłym wicemistrzem Szkocji Aberdeen i jest bliski zakończenia sezonu bez porażki.

Mistrzowie Szkocji, już w 3. minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Griffithsa, Boyata strzałem głową pokonał Lewisa. Po 11. minutach Celtic prowadził, już 3:0. Najpierw Armstrong posłał piłkę do pustej bramki, a później Griffiths strzałem z dystansu podwyższył wynik spotkania. Gdy wydawało się, że skończy się pogromem, to Hayes strzałem zza pola karnego dał nadzieję gospodarzom i po niecałym kwadransie gry goście prowadzili 3:1. Wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny stwarzały dogodne okazje. Warte odnotowania było pojawienie się Cambella w doliczonym czasie gry. Zawodnik Aberdeen dwa miesiące temu skończył 16 lat. Celticowi pozostały dwa mecze w lidze do końca sezonu i jeżeli obu nie przegrają wyrównają rekord Glasgow Rangers sprzed ponad 100 lat, kiedy to zakończyli sezon bez porażki. Mało tego, jeżeli w obu spotkaniach zdobędą m.in. 4 punkty pobiją własny rekord sprzed 15 lat, kiedy to skończyli sezon z 103. punktami i pobili rekord największej ilości punktów w Europie.

Aberdeen 1:3 Celtic