Kolejna kompromitacja Śląska

Własne

Drutex-Bytovia Bytów pokonała Śląsk Wrocław 3:0 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Już w 11 minucie, gospodarze wyszli na prowadzenie. Niedokładne wybicie piłki Goncalvesa spowodowało, że piłka trafiła pod nogi Marka Opałacza. Ten z narożnika pola karnego potężnie uderzył, a Piotr Celeban zdołał tylko podbić delikatnie piłkę, tak, że Mariusz Pawełek nie miał szans na skuteczną interwencję, a piłka zatrzepotała w siatce.

Wydawało się, że po pół godzinie gry Goncalves popełnił kolejny katastrofalny błąd, dotykając piłki ręką w polu karnym. Powtórki jednak pokazały, że piłka zatrzymała się na twarzy Portugalczyka, a sędzia podjął pochopną decyzję.

Tak czy inaczej Łukasz Wróbel jedenastkę wykorzystał i przybliżył Bytovię do awansu. Ręką w polu karnym zagrywał jednak jeden z obrońców gospodarzy pod koniec połowy. Do piłki podszedł Sito Riera, jednak fantastycznie jego uderzenie obronił Gerard Bieszczad.

Już od początku drugiej części gry na boisku działo się bardzo dużo. Najpierw świetnie wyszedł Jakub Bąk, jednak uderzył zbyt mocno i futbolówka przeleciała ponad bramką. Wejście Alvarinho dało wiele świeżości Śląskowi. W jednej z akcji Portugalczyk był blisko pokonania Bieszczada, jednak były golkiper Wisły Kraków zanotował fantastyczną interwencję.

W 67 minucie było już jednak po sprawie. Niefortunnie długie podanie przeciął Kamil Dankowski, który momentalnie pobiegł naprawić swój błąd. Ten sam pomysł miał jednak Mariusz Pawełek i obaj panowie zderzyli się ze sobą. To wykorzystał Mateusz Klichowicz, który skierował piłkę do pustej bramki.

Goście jednak się nie poddawali, ale ich wysiłki trwonił Gerard Bieszczad. Uderzenia Goncalvesa, Morioki – jemu nie robiło to różnicy. Bronił wszystko, a jeżeli nie był w stanie, pomogła mu poprzeczka, po strzale Morioki.

Drutex-Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław 3:0 (2:0)

Bramki: 11′ Marek Opałacz, 33′ Łukasz Wróbel, 67′ Mateusz Klichowicz.

Bytovia: Bieszczad – Cseh, K. Bąk, Wróbel, Opałacz (90′ Bielak) – Kamiński, Rzuchowski, Mandrysz, Monterde (62′ Klichowicz) – J. Bąk, Efir (80′ Formela).

Śląsk: Pawełek – Zieliński, Celeban, Dvali, Dankowski – Kokoszka, Goncalves, Madej, Engels (46′ Alvarinho), Roman (57′ Morioka) – Riera.