psg.fr

Dyrektor sportowy klubu z Paryża – Patrick Kluivert wypowiedział się na łamach Journal du Dimanche, że klub nie zamierza wykorzystywać trwającej sprawy prawnej Neymara w Hiszpanii by ściągnąć go do PSG. Brazylijczykowi grożą dwa lata więzienia i 10 milionów euro kary za rzekome nieprawidłowości przy jego transferze do Barcelony.

Neymar jest łączony z Paris Saint-Germain od kilku sezonów, dzisiejsza zła sytuacja wychowanka Santosu mogłaby dodatkowo zachęcić władze PSG by zainteresować się zawodnikiem Barcelony. Kluivert twierdzi jednak, że zespół jest najważniejszy: „Czy kwestie Neymara są korzystne dla nas, czy nie, nie będziemy starać się tego wykorzystać. Oczywiście miło jest mieć w zespole gwiazdę taką jak Neymar, ale zespół jest sprawą priorytetową.”

Były reprezentant Holandii został także zapytany o inne transfery m.in. o Davida Luiza: „David odszedł w ostatnim dniu okienka transferowego i znalezienie kogoś na jego miejsce było niemożliwe, w najbliższym czasie postaramy się znaleźć kogoś na tę pozycję.”

Holender chciałby także przedłużyć kontrakty z niektórymi zawodnikami: „Na pewno chcemy żeby Cavani i Thiago Silva zostali w klubie, ale bardzo zależy nam także na młodych zawodnikach jak Marquinhos czy Adrien Rabiot, to właśnie oni tworzą przyszłość tego klubu i są niezwykle ważnymi postaciami.”

Na koniec zapytany o Thiago Mottę odpowiedział: „To jego decyzja czy zostanie w zespole czy nie, musimy ją uszanować i mamy już kilku kandydatów na jego następcę”

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *