“Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość” – Probierz o reprezentacji Polski

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Michał Probierz skomentował obecną sytuację reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski w czwartek pokonała 2:0 Wyspy Owcze. Na bramki Roberta Lewandowskiego czekaliśmy do drugiej połowy.  Niski wynik i styl wywołuje frustrację u kibiców, bowiem dla przypomnienia – nadal w pamięci mają niedawną wpadkę z Mołdawią w Kiszyniowie. Natomiast same eliminacje rozpoczęliśmy od porażki z Czechami.

Dobre wyniki młodzieżówek

Tymczasem drużyna U-21 udanie zainaugurowała eliminacje na młodzieżowe Euro 2025, pokonując Kosowo 3:0. Z kolei zespół U-20 wygrał ostatnio aż 4:0 z rówieśnikami z Portugalii na inaugurację turnieju Elite League.

Można zatem mówić, że w końcu mamy pozytywne sygnały z młodzieżowego futbolu. Probierz, selekcjoner reprezentacji U-21 jest przekonany, iż odbije się to wkrótce także i na seniorskiej kadrze.

– My często myślimy, że jesteśmy świętą nacją i gdzieś indziej nie trenują ani nie grają… Czytam teraz ten hejt wokół pierwszej reprezentacji. Trzeba pamiętać, że musi się zmienić pokolenie tych piłkarzy. Ci, co byli wiodącymi postaciami, odchodzą. Zmiany pokoleniowe są nieuniknione, a kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Ale będą zadowoleni, bo nadchodzi pokolenie naprawdę dobrych piłkarzy – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.