Kapustka: Absolutnie nie możemy się czegokolwiek obawiać

Bartosz Kapustka

Zdjęcie: fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

– Poczekam do odprawy, ale Pogoń to klasowa drużyna, przed którą bardzo trudne zadanie, żeby na naszym boisku zmierzyć się z liderem ekstraklasy. Absolutnie nie możemy się czegokolwiek obawiać, tylko zagrać to, co potrafimy najlepiej – mówił pomocnik Legii Warszawa Bartosz Kapustka przed ligową konfrontacją z Pogonią Szczecin.

W sobotę Legia zagra jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Podejmie wicelidera PKO Ekstraklasy – Pogoń Szczecin, nad którą mają siedem punktów przewagi.

– Czy obawiam się dodatkowych trudności w konstruowaniu akcji ofensywnych, biorąc pod uwagę styl obrońców “Portowców”?. Myślę, że absolutnie nie. Jeżeli się popatrzy na statystyki, to może robić wrażenie, że klub ze Szczecina traci bardzo mało bramek. Aczkolwiek sądzę, że w tym roku, z każdym meczem czujemy się coraz lepiej, strzelamy coraz więcej goli, kreujemy coraz więcej sytuacji. Jeśli tylko skuteczność nie będzie zawodzić – a jestem przekonany, że nie będzie – to jestem przekonany, że stworzymy sobie mnóstwo akcji do tego, żeby wygrać – stwierdził Kapustka podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Zawodnik został też spytany o przerwę reprezentacyjną i jej wpływ na drużynę.

– W ogóle nie zastanawiam się nad takimi rzeczami. Codziennie spotykamy się na treningach tak samo jak wcześniej. Każdy dzień jest czymś nowym, w każdym treningu chcesz stawać się coraz lepszy. To może brzmi trochę błaho, ale myślę, że nawet w najprostszych grach w trakcie zajęć widać zaangażowanie u każdego piłkarza. Tu się tak naprawdę nic nie zmienia. To był też czas, w którym mogliśmy troszeczkę odetchnąć. Mieliśmy po prostu jeden weekend bez rozegrania meczu ligowego, lecz to niewiele zmienia. Do spotkania przygotowujemy się w taki sam sposób, jak do poprzednich – powiedział.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.