Kamil Wojtkowski zostanie piłkarzem Jagiellonii Białystok

fot. wisla.krakow.pl

Według informacji Tomasza Włodarczyka z serwisu “meczyki.pl”, Kamil Wojtkowski ponownie trafi do klubu PKO BP Ekstraklasy. Ma nim zostać Jagiellonia Białystok.

Po blisko czterech miesiącach wydaje się, że Kamil Wojtkowski wreszcie znalazł klub. Nowym pracodawcą 22-latka ma zostać Jagiellonia Białystok, która pozyska piłkarza na zasadzie wolnego transferu. Problemy “Dumy Podlasia” są w tym sezonie duże, a przyjście Polaka ma wzmocnić rywalizację na skrzydłach.

Urodzony w Sokołowie Podlaskim piłkarz przeszedł dziś test na obecność COVID-19. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już jutro rozpocznie on testy medyczne, po których podpisze z klubem z Podlasia roczny kontrakt. Umowa będzie mogła zostać przedłużona o 24 miesiące.

Na ile przyjście 22-latka wzmocni “Jagę”? Tego się dowiemy, ale patrząc na dotychczasowe ligowe występy byłego piłkarza młodzieżowych drużyn RB Lipska, oczekiwania nie są duże. Same dotychczasowe statystki skrzydłowego – co by tu dużo nie mówić – nie powalają na kolana. 76 spotkań w PKO Ekstraklasie i zaledwie 4 bramki, do których dołożył 3 asysty. To wszystko. Takie liczby przypominają bardziej statystki środkowego obrońcy, który podłącza się do akcji ofensywnych tylko przy stałych fragmentach.

Nie przez przypadek Wisła zrezygnowała z usług tego piłkarza. Nie można go jednak od razu skreślać. Być może Bogdan Zając będzie trenerem, który trafi do piłkarza i wyciągnie z niego maksimum. Póki co zawodnika czekają jednak testy medyczne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.