Kai Havertz pod wrażeniem Chelsea, chwali ofensywny styl

Kai Havertz

chelseafc.com


Kai Havertz przyznał, że Chelsea FC była faworytem w przeprowadzce z Bayeru Leverkusen. Angielski gigant zapłacił za pomocnika aż 80 milionów euro.

Choć Bayern Monachium mocno naciskał na sprowadzenie utalentowanego piłkarza, to musiał pogodzić się, że Kai Havertz zdecydował się na Wielką Brytanię. Niemiec był pod wrażeniem ambicji i planów “The Blues”. – Zależało mi, aby trafić do klubu z wizją. Jesteśmy młodym zespołem i chcemy grać ofensywnie – mówił zawodnik “Bildzie”.

Chcemy zbudować coś wielkiego i ciągle myśleć o atakowaniu. To bardzo mnie motywuje – dodał. Kai Havertz mówi również, że perspektywa nauki od Franka Lamparda była kluczowym czynnikiem, który wpłynął na jego decyzję o dołączeniu do Chelsea.

Zawsze imponowała mi jego gra. Uważam, że był wybitnym pomocnikiem i chcę dążyć do jego wielkości – zaznaczył. Nie odczuwa presji związanej ogromną kwotą, jaką za niego zapłacono. – Cóż, tak właśnie działa rynek piłkarski. Nic na to nie poradzę. Dlatego nie kładę na to żadnego nacisku. Wychodząc na boisko nie myślę o tym za ile za mnie zapłacono – zakończył. Pomocnik na początku tego miesiąca został zakażony koronawirusem i nie był powołany do reprezentacji Niemiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.