Kądzior: W Dinamie też bywały trudniejsze momenty, ale wszystko przetrwałem

sdeibar.eus

– Czuję, że zrealizowałem wiele piłkarskich marzeń, że przenosiny do La Liga dały mi kopa motywacyjnego – powiedział Damian Kądzior w piątkowym wydaniu “Przeglądu Sportowego”.

Ponad rok, skrzydłowy musiał czekać na kolejny występ w koszulce z orzełkiem na piersi. Latem trafił do Eibaru, gdzie na co dzień może się mierzyć z klasowymi piłkarzami. – Muszę się jednak przystosować, przyjechałem do nich i jak najszybciej muszę się nauczyć hiszpańskiego. Tego się nie zrobi w trzy tygodnie, więc staram się być cierpliwy. Wierzę, że jeśli wywalczę sobie miejsce w Eibarze, to będę miał szansę zagrać w Hiszpanii na EURO. To mój cel – zapewnia.

Damian Kądzior otrzymał już cztery mecze w La Liga, a tylko w jednym, z Athletikiem Bilbao wyszedł w podstawowym składzie. W ostatni weekend nie podniósł się z ławki. – Może Mendilibar chce zobaczyć, jak się zaadaptuję? Może chciał sprawdzić, jak zareaguję, gdy nie zagram, czy będę sfrustrowany? Ale to nie ja. Energii do walki nigdy mi nie zabraknie i nie zmieni tego fakt, że w ostatnim meczu ligowym nie zagrałem ani minuty. W Dinamie też bywały trudniejsze momenty, trener Bjelica dwukrotnie nie zabrał mnie do kadry meczowej. Wszystko to przetrwałem. Tu będzie tak samo – przekonuje.

W spotkaniu towarzyskim z Finlandią (5:1) przebywał na murawie do 82. minuty, a wcześniej zanotował drugą już w kadrze asystę. – Przy trzecim golu dobrze zachowaliśmy się w defensywie. Założyliśmy wysoki pressing, zmusiliśmy bramkarza, by zagrał dłuższe podanie. Karol Linetty i Janek Bednarek ją zebrali, zagraliśmy na ścianę, Karol wypuścił Krzysia Piątka i tak padła trzecia bramka. A czwarta to wszyscy widzieli: „Grosik” wycofał do mnie, miałem piłkę na prawej nodze, ale podałem do Piątka. Już przed meczem rozmawialiśmy, że czuję, że dziś będę mu asystował. Sprawdziło się – kończy Kądzior.

źródło: przegladsportowy.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.