Kacper Łopata: Często odmawiałem imprez, mówili mi, że jestem głupi

www.thestar.co.uk


19-letni Kacper Łopata zadebiutował w Sheffield United. Zespół Polaka wygrał wówczas w I rundzie League Cup z Carlisle (1:0).

– Trenowałem w różnych akademiach – było Southampton, potem w wieku dwunastu lat trafiłem do Bristol City. Swój pierwszy kontrakt, na zasadach młodzieżowca, podpisałem jako piętnastolatek w Yeovil Town. Byłem wtedy w zespole U-16 drużyny grającej w League Two, ale z drugiej strony wciąż grałem z kolegami ze szkoły w “niedzielnej” lidze. Jeszcze jednak nie traktowałem mojej gry poważnie – opowiada Łopata w portalu “tvp.sport.pl” Przemysławowi Chlebickiemu.

W 2020 roku przeniósł się do Sheffield z Brighton po krótkim wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. – Pojawiło się zainteresowanie z kilku klubów. Między innymi z Leicester City oraz paru zespołów Premier League i Championship. Wróciłem do Anglii i trafiłem na testy do Sheffield United. Na aklimatyzację potrzebowałem może dwa-trzy dni. Bardzo dobrze dogadywałem się z chłopakami. Poza tym trener wykazał się świetnym podejściem. Wtedy uznałem, że nie chcę już jeździć na testy do Leicester i innych klubów – kontynuuje.

Środkowy defensor przedstawił swoje relacje z rówieśnikami. – Wiadomo, w wieku kilkunastu lat ludzie zaczynają imprezować, pić. A ja odmawiałem i często mi się za to obrywało od kolegów. Mówili mi, że jestem głupi i złośliwie pytali, po co tak trenuję, skoro nie idę nigdzie dalej. Czułem się wtedy niezrozumiany, ale wyszło mi to na dobre – podkreślił. Dziś wieczorem klub Kacpra Łopaty podejmie w 1/32 Pucharu Ligi Angielskiej Derby County (20:45).

źródło: tvp.sport.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.