W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, Juventus sprawił małą niespodziankę wygrywając w Manchesterze z City. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 mimo, że gospodarze nie strzelili żadnej bramki.

Mecz City z Juventusem był zapowiadany jako hit pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Jednak pierwsza połowa na pewno na to nie wskazywała. Pewne jest, że gdyby Raheem Sterling wykorzystał swoją sytuacje z pierwszych minut, mecz wyglądał by inaczej. Niestety dla gospodarzy na drodze do szczęścia stanął mu Gianluigi Buffon.

W drugiej połowie, również ten mecz nie zasłużył na miano hitu, pocieszeniem jest jednak to, że zaczęły wpadać bramki. Pierwszy gol jaki wpadła, był to samobój po, którym gospodarze objęli prowadzenie. Pechowcem był Giorgio Chielliniego, który miał pretensje do arbitra, że bramka została uznana bo był faulowany. Po tej stracie ekipa Starej Damy zabrała się do odrabiania. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mandżukić w 70 minucie, po podaniu Pogby. Drugiego gola, przypieczętowując tym samym ceną wygraną dla Juventusu zdobył Morata w 81 minucie.

Manchester City (Giorgio Chiellini (sam.) 57′) – Juventus Turyn (Mandzukic 70′ Morata 81) 1:2

Manchester City: Joe Hart – Bacary Sagna, Vincent Kompany (75′ Nicolas Otamendi), Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Yaya Toure, Fernandinho, David Silva, Raheem Sterling (71′ Kevin De Bruyne), Samir Nasri (83′ Sergio Aguero), Wilfried Bony.

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon – Stephan Lichtsteiner, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Patrice Evra, Juan Cuadrado, Hernanes, Paul Pogba, Stefano Sturaro, Alvaro Morata (85′ Andrea Barzagli), Mario Mandzukić (78′ Paulo Dybala).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).