Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

torino.carpediem.cd

Juventus Turyn z wielkim spokojem melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów UEFA. Do osiągnięcia celu wystarczyło gospodarzom zwycięstwo 1:0 po bramce Paulo Dybali z rzutu karnego.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami fanów Bianco-Neri. Juventus od początku narzucił gościom swój styl gry i regularnie atakował bramkę Casillasa. W trzeciej minucie spotkania pierwszy groźny strzał na bramkę Porto oddał Paulo Dybala. Pierwszy groźny atak goście wyprowadzili dopiero w dziesiątej minucie, gdy najpierw złą wrzutką w pole karne popisał się Brahimi. Kilka sekund później groźny strzał oddał Soares. Kluczowym momentem dla losów meczu i całej rywalizacji była 42. minuta meczu, kiedy to ręką w polu karnym zagrał Maxi Pereira, za co został wyrzucony z boiska. Rzut karny zamienił na gola Dybala, kończąc tym samym ten dwumecz.

Druga połowa pozbawiona była jakichkolwiek emocji, ponieważ wszystko w dwumeczu było jasne. Gospodarze bawili się grą i kontynuowali swoją grę w ataku pozycyjnym. Chwilę grozy kibice Juventusu mogli przeżyć w 49. minucie meczu, gdy Soares wyszedł sam na sam z Buffonem, ale napastnik Porto spudłował. Znakomite wrażenie po raz kolejny robił młody Chorwat, Marko Pjaca. W 66. minucie swojej szansy na gola nie wykorzystał Gonzalo Higuain. Na osiem minut przed końcem okazję zmarnował jeszcze Diogo Jota, który przelobował bramkarza gospodarzy, ale piłka trafiła w boczną siatkę.