Juventus Turyn zagrożony wykluczeniem z europejskich rozgrywek

Federico Chiesa

Zdjęcie: Juventus

Nie milkną echa ws. Starej Damy. „La Gazzetta dello Sport” szczegółowo opisuje ryzyko wykluczenia Juventusu z europejskich rozgrywek w związku z trwającymi dochodzeniami.

Bianconeri są obecnie na celowniku prokuratury w Turynie w dwóch kluczowych kwestiach. Po pierwsze w kwestii domniemanym wykorzystaniu sfałszowanych zysków kapitałowych w ich ostatnich bilansach. Po drugie potajemnym wypłacaniu pensji zawodnikom w pandemii Covid-19, pomimo publicznych oświadczeń, że mieli mieć zawieszona na trzy miesiące.

UEFA nie ma zamiaru czekać na zakończenie postępowania karnego we Włoszech przeciwko Juventusowi i planuje zareagować wcześniej. W Nyonie czekają na szczegółowe informacje z prokuratury w Turynie, które nie są dostępne od razu.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Po przekazaniu dokumentów, UEFA będzie mogła działać autonomicznie, gotowa zbadać prawdziwą sytuację ekonomiczną klubu. Na tym etapie klub ze stolicy Piemontu jest najbardziej narażony na wysoką grzywnę. Nieco gorzej byłoby jednak, gdyby potwierdzono tajne wypłaty wynagrodzeń i na tym etapie nie można wykluczyć wykluczenia z rozgrywek UEFA.


Radosław Kałużny o Robercie Lewandowskim: Był kompletnie zestresowany, zagubiony i wystraszony


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.