Jurgen Klopp apeluje o przeprowadzenie pięciu zmian w Premier League

liverpoolfc.com

Jurgen Klopp ponownie zaapelował do władz Premier League, by te przemyślały decyzję o powiększeniu limitu zmian z trzech do pięciu.

Przez napięty terminarz spowodowany pandemię Covid-19 menedżerowie z Wysp Brytyjskich chcą, żeby móc dokonać pięciu zmian, podobnie jak ma to miejsce w innych rozgrywkach ligowych i europejskich pucharach. Świąteczny okres a Anglii tuż za rogiem, a FC Liverpool już zmaga się z licznymi urazami i menedżer musi sięgać po piłkarzy z rezerw.

 – Odbyliśmy spotkanie spotkanie trenerów i gdybyśmy głosowali tego dnia, to byłoby 15:5 na korzyść aż pięciu ewentualnych zmian – przyznał Klopp. – Nasze zdanie jednak nie bardzo się liczy. Miejmy nadzieję, że osoby podejmujące decyzje mogą podjąć kolejne kroki – dodał.

 – Potrzebujemy zmiany, bo niedługo Boże Narodzenie i znowu będziemy rozgrywać spotkania w mniej niż 48 godzin. Każdy teraz na mnie spogląda i myśli “ Och, on znowu mówi o tym wszystkim”. Z punktu widzenia piłkarzy i ich narażenia na zdrowiu, to chcemy powiększenia limitu zmian – zakończył. W niedzielę “The Reds” podejmą na Anfield Road Leicester City (godz 20:15). “The Foxes” byli liderem przed rozpoczęciem 9. kolejki Premier League i o jedno “oczko” wyprzedzają mistrzów Anglii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *