Jubileusz Marcelo w Realu. To już 10 lat!

Wczorajszy dzień był szczególny dla Marcelo. To właśnie 14 listopada, tyle że 2006 roku, 18-letni wówczas piłkarz podpisał kontrakt marzeń z Realem Madryt. 

Teraz, 10 lat później, Marcelo jest kluczowym elementem “Królewskich”, drugim kapitanem zespołu i jednym z najlepszych lewych obrońców świata. Brazylijczyk dzierży to miano po legendarnym Roberto Carlosie, od którego pobierał pierwsze lekcje po przyjściu do Europy.

28-latek zapisuje obecnie swoją kartę historii w Realu Madryt. Marcelo ma na koncie 372 występy w białych barwach, co czyni go trzecim pod tym względem piłkarzem spoza Hiszpanii w historii klubu. Przed nim są tylko Alfredo Di Stefano (396) oraz wspomniany Carlos (527). Pozyskany z Fluminense za sześć mln euro piłkarz podczas swojego pobytu w Madrycie zdobył trzy mistrzostwa kraju, dwie Ligi Mistrzów, po dwa Superpuchary Europy i Hiszpanii, a także Klubowe Mistrzostwo Świata. To ostatnie trofeum będzie miał okazję ponownie wywalczyć w grudniu, gdy to Real uda się do Japonii jako aktualny zdobywca Pucharu Europy.

Wszystkiego najlepszego i kolejnych 10 lat w barwach “Królewskich”!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.