Jose Mourinho wkurzony na Dele Alliego, Tottenham w półfinale z Brentford

Roma

tottenhamhotspur.com

Jose Mourinho skrytykował Dele Alliego, który doprowadził do straty gola w środowym meczu ćwierćfinałowym w Pucharze Ligi Angielskiej ze Stoke City (1:3).

Anglik nie był pewnym punktem “Kogutów. 24-latek stracił futbolówkę i po kontrze “The Potters” do siatki trafił Jordan Thompson. – Byłem na niego wkurzony. Dla mnie piłkarz występujący na jego pozycji nie może stwarzać problemów własnej drużynie – stwierdził Portugalczyk. Dele Alli nie wytrwał do końca, ponieważ w 66. minucie w jego miejsce pojawił się Erik Lamela.

W pierwszej połowie byliśmy solidni. Rywale nie dotknęli piłki, nie oddali strzału ani nie wykonali rzutu rożnego – dodał. W telewizyjnych powtórkach wyraźnie można było zauważyć, gdy Mourinho mówi, że błąd Alliego  kosztował gola. Gareth Bale pozostał na murawie do przerwy i został zmieniony po zmianie stron przez Heueng-Min Sona. – Gdy schodził, to powiedział mi, że odczuwa ból w łydce – zdradza menedżer.

W półfinale zespół z północnego Londynu zmierzy się z Brentford (4 stycznia, godz. 15:00). W drugim zaś meczu dojdzie do derbów Manchesteru.