Jerzy Brzęczek przed Górnikiem: Nie chcemy robić żadnych nerwowych ruchów

Brzęczek

wisla.krakow.pl


Jerzy Brzęczek wyraźnie mówi, że jego drużyna zasługuje na to, żeby zdobywać więcej bramek i przede wszystkim zwyciężać.

Prawie dwa miesiące temu, Jerzy Brzęczek postanowił przejąć stery w Wiśle Kraków. Od tamtej pory nie doczekał się zwycięstwa. W meczu z Piastem jedenastkę sprokurował Mikołaj Biegański, czy trener zdecyduje się na roszadę w bramce?

– W sytuacji z rzutem karnym górę wzięła młodzieńcza fantazja i niepotrzebne wyjście Mikołaja. Należy jednak pamiętać, że były też akcje, kiedy popisywał się skutecznymi interwencjami i pomagał nam utrzymać korzystny rezultat. Przy drugiej bramce z kolei warto przypomnieć sobie chociażby moment z meczu z Lechem, gdy sędzia odgwizdał faul i nie uznał nam drugiego trafienia. W moim odczuciu była to podobna sytuacja. Możliwość zmiany z pewnością istnieje, ale nie chcemy robić żadnych nerwowych ruchów – wyjaśnił.

Na siedem ostatnich kolejek Białą Gwiazdę zasilił Giorgi Citaiszwili, reprezentant Gruzji. – Wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Z wiadomych względów nie mógł w ostatnim czasie występować na szczeblu ligi ukraińskiej, natomiast jest w rytmie meczowym, bo podczas przerwy reprezentacyjnej rozegrał dwa spotkania w kadrze Gruzji. Z pewnością jest to zawodnik z dużymi umiejętnościami, co można było zaobserwować w trakcie treningów z drużyną. Od strony fizycznej również prezentuje się z naprawdę dobrej strony – opowiada Brzęczek.

– Górnik Zabrze to historia polskiej piłki, dlatego cieszę się, że mogłem być częścią tego wielkiego klubu. Doskonale pamiętam mój pierwszy pobyt przy Roosevelta i pełną świadomość, która na co dzień mi towarzyszyła. To miejsce, gdzie na każdym kroku czuć klimat wielkich piłkarzy, tradycji i osiągnięć zespołu, który swoimi występami dostarczał wielu emocji kibicom w całym kraju. Mam ten klub w sercu ze względu na to, co tam przeżyłem oraz z szacunku dla historii polskiego futbolu – zakończył.

źródło: wisla.krakow.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.