Jerzy Brzęczek: Kreujemy coraz więcej, jestem zbudowany tym, co widzę na treningach

Brzęczek

wisla.krakow.pl


– Moje nastawienie, wiara, pozytywne myślenie na temat jakości drużyny oraz na temat następnych spotkań jest zbudowane tym, co widzę na treningach – mówi Jerzy Brzęczek.

Biała Gwiazda jest w tragicznym położeniu. Po raz ostatni trzy punkty zgarnęli 17 grudnia. Niepowodzenia sprawiły, iż wiślacy zostali zepchnięci do strefy spadkowej. Piłkarzami miał wstrząsnąć Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner nie ma wymarzonego powrotu na ławkę w ekstraklasie, a dziś musi sprawić sporą sensację, by dopisać chociażby jeden punkt.

– Mam nadzieję, że zarówno mecz jak i wynik oraz jakość gry w Gdańsku doda drużynie jeszcze więcej pewności siebie, wiary w to, że mamy umiejętności, by walczyć z każdym zespołem, z tymi najlepszymi w naszym kraju – podkreśla Brzęczek.

Kolejorz z Rakowem Częstochowa (0:1) okazał się słabszy w aspekcie przebiegniętych kilometrów. – Ważne jest też to bieganie, które da i powinno dawać drużynie sytuacje, zarówno jeśli chodzi o ich tworzenie, jak i bieganie, walkę i zaangażowanie po to, by neutralizować przeciwnika, tak więc to są bardzo ważne aspekty. Osobiście nie uważam jednak, że tylko liczba przebiegniętych kilometrów ma największy wpływa na wynik spotkania – uważa 50-latek.

Fazy przejściowe, gdy drużyna traci piłkę i przeciwnik jest w stanie szybko zagrać do przodu, skontratakować, to jest najskuteczniejsze, ponieważ siłą rzeczy nie jesteś dobrze zorganizowany, jesteś przygotowany do ataku pozycyjnego czy też wyjścia z szybkim kontratakiem, więc zostawiasz miejsce – dodał.

– To są decyduje często o losach spotkania, cieszę się, że my coraz częściej te sytuacje sobie stwarzamy. Jeżeli chodzi może jeszcze o to ostatnie podanie i później finalizację – nad tym musimy pracować i to musimy poprawić, bo również tych sytuacji – patrząc na starcie w Gdańsku – kreujemy coraz więcej. Dlatego też moje nastawienie i wiara, i pozytywne myślenie na temat jakości drużyny oraz na temat następnych spotkań jest zbudowane tym, co widzę na treningach, jak również tym, co drużyna w coraz większym stopniu pokazuje w meczach – przekonuje.

źródło: wisla.krakow.pl /


https://pilkarskiswiat.com/pko-ekstraklasa-wisla-krakow-lech-poznan-transmisja-na-zywo-na-platformach-streamingowych-gdzie-ogladac-mecze-pko-ekstraklasy/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.