Jan Tomaszewski: Czarę goryczy przelała sprawa z niedoszłymi premiami od premiera. To był skandal

afa.com.ar

– Uważam, że trenerem powinien zostać zagraniczny fachowiec. Powinien ustawić reprezentację na dobrych torach, a jednocześnie dostać asystenta w osobie Nawałki, Papszuna czy Probierza – uważa Jan Tomaszewski na łamach “Super Expressu”.

Po ponad dwóch tygodniach po porażce biało-czerwonych z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata, Cezary Kulesza postanowił nie przedłużać pobytu Czesława Michniewicza w kadrze. Konflikt między prezesem PZPN a selekcjonerem był na tyle rozwojowy, że najlepszym sposobem było rozstanie.

 Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy – wytłumaczył Kulesza.

Jan Tomaszewski zauważa, że z trenerami jest jak w tramwaju – jeden wsiada, drugi wysiada na kolejnym przystanku. – W przypadku trenera Michniewicza było więcej minusów niż plusów, a czarę goryczy przelała sprawa z niedoszłymi premiami od premiera. To był skandal, bo w każdym związku – zgodnie z dobrymi obyczajami – to prezes przedstawia premierowi selekcjonera i zawodników, a nie odbywa się pokątne spotkanie. Gdybym ja był zawodnikiem, to nie „wycyganiłbym” 50 mln zł, ale ze 100 mln. Tyle że te pieniądze powinny być przekazane na budowę ośrodka reprezentacyjnego, którego Polska wciąż nie posiada – ocenia w “se.pl”.

– Uważam, że trenerem powinien zostać zagraniczny fachowiec – nie mówię kto, bo nie mam faworyta. Powinien ustawić reprezentację na dobrych torach, a jednocześnie dostać asystenta w osobie Nawałki, Papszuna czy Probierza, bo wcale nie jest powiedziane, że Marek Papszun nie może współpracować, będąc jednocześnie trenerem Rakowa. Po dwóch latach zachodni trener odchodzi, a zostaje z nią Polak, który ma gotową drużynę – przyznaje. Reprezentacja w marcu rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy, które w 2024 roku odbędą się w Niemczech.

źródło: se.pl / 


Oficjalnie: Czesław Michniewicz opuszcza reprezentację Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.