FIFA przygląda się w jaki sposób sławny szef kuchni pojawił się na murawie i pozował z Pucharem Świata

Leo Messi

twitter: FifaWorldCup

FIFA wzięła pod lupę, w jaki sposób sławny szef kuchni – Salt Bae i kilka innych osób uzyskało nielegalny dostęp do boiska po zakończeniu finału mistrzostw świata w Katarze.

Salt Bae, który jest tureckim szefem kuchni, a jego prawdziwe nazwisko to Nusret Gokce, został sfotografowany trzymając i całując trofeum Pucharu Świata. Zasady FIFA stanowią jasno, iż trofeum może być trzymane tylko przez bardzo wybraną grupę osób, w tym zwycięzców turnieju, działaczy FIFA oraz głowy państw.

– Po przeglądzie FIFA ustaliła, w jaki sposób osoby uzyskały nieuprawniony dostęp do boiska po ceremonii zamknięcia na stadionie Lusail 18 grudnia. Zostaną podjęte odpowiednie działania wewnętrzne – przekazał rzecznik FIFA w “BBC Sport”.

Salt Bae jest właścicielem sieci luksusowych restauracji, w których serwuje się steki. Zyskał sławę w 2017 roku po tym, jak jego technika przygotowywania i przyprawiania mięsa stała się internetowym memem. W czasie świętowania przez Argentyńczyków mistrzostwach świata, Leo Messi był zaczepiany przez ekscentrycznego szefa kuchni, gdy ten próbował zwrócić na siebie uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.