Jakub Wawrzyniak broni reprezentanta Polski. “Mógł się zachować lepiej, ale reszta mu nie pomagała”

Arkadiusz Reca, Keogh / fot. Mikołaj Barbanell

Jakub Wawrzyniak w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” ocenił występ Arkadiusz Recy w meczu ze Szkocją. Były piłkarz reprezentacji Polski wskazał mankamenty w grze lewego wahadłowego.

Reprezentacja Polski rzutem na taśmę zremisowała 1:1 ze Szkocją w meczu towarzyskim rozgrywanym na Hampden Park w Glasgow. Gospodarze czwartkowej rywalizacji wyszli na prowadzenie w 68. minucie za sprawą trafienia Kierana Tierneya. Do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek. Napastnik Fiorentiny w 94. minucie pewnym strzałem wykorzystał rzut karny.

Po meczu zdecydowanie najwięcej krytyki spadło na Arkadiusza Recę. Lewy obrońca nie radził sobie z przeciwnikami i mało wnosił do gry ofensywnej. Ponadto obejrzał żółtą kartką za nieodpowiedzialny i brutalny faul.

Były reprezentant Polski, Jakub Wawrzyniak w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” wskazał mankamenty w grze Arkadiusza Recy.

Jeśli chcemy grać wahadłowymi, to należy przyznać, że Arek ma olbrzymie atuty szybkościowe, jednak w piłkę przede wszystkim trzeba grać, a dopiero potem szybko biegać. Oglądałem mecz ze Szkocją pod kątem naszej lewej strony i kilka razy miałem poczucie, że reszta drużyny po prostu Recy nie pomaga – powiedział.

Obecnie ekspert telewizyjny stanął w obronie piłkarza.

Oczywiście Arek mógł się zachować lepiej, ale reszta mu nie pomagała. Czesław Michniewicz to zauważył, szybko powiedział Bednarkowi, by zagrywał piłkę wyżej. Dla wahadłowego to szalenie ważne, kto jest ustawiony po lewej stronie w trójce obrońców – dodał.

Już dzisiaj reprezentacja Polski zagra ze Szwecją w meczu, który zadecyduje o tym, kto wystąpi na mundialu w Katarze. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Kwestia promocji do mistrzostw świata rozstrzygnie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.