Jagiellonia rzutem na taśmę ograła Koronę Kielce

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim niedzielnym spotkaniu w ramach 5. Kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce na Kolporter Arena podejmowała wicemistrza Polski – Jagiellonię Białystok.

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Koronę Kielce (2:1). Trener złocisto-krwistych Gino Lettieri po meczu pochwalił Bartosza Rymania, który oprócz braki dołożył świetną grę na prawej obronie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Nabil Aankour miał szansę wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz jego uderzenie z rzutu karnego obronił Marian Kelemen. W drugiej połowie ekipa Ireneusza Mamrota pokazała charakter i po samobójczym trafieniu Kena Kallaste wywiozła cenne punkty ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:3 (1:1)
Aankour 24′, Rymaniak 63′ – Pospisil 6′, Sheridan 58′, Kallaste (sam) 90+2

Korona: Alomerović – Rymaniak, Kovacević, Barry (61. Kaczarawa), Kallaste – Możdżeń, Żubrowski – Aankour, Cebula (46. Kosakiewicz), Jukić – Górski (73. Cvijanovič).

Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Runje, Guti, Guilherme – Grzyb, Romanczuk – Novikovas (41. Chomczenowski, 79. Sekulski), Pospisil (72. Świderski), Cernych – Sheridan

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)