Jacek Zieliński po Pogonii Szczecin: Przeżyliśmy deja vu

Zielinski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

To była kolejna przykra dla nas końcówka meczu. Przeżyliśmy deja vu sprzed tygodnia – Od takich słów szkoleniowiec “Pasów”, Jacek Zieliński, zaczął swoją ocenę pomeczowego spotkania z Pogonią Szczecin.

Trasa ze Szczecina do Krakowa dla “Pasów” nie była wesoła. Cracovia w ostatnich minutach pozwoliła Pogonii na odebranie sobie wszystkie punkty. W konsekwencji, podopieczni Jacka Zielińskiego notują sześciomeczową serię bez zwycięstwa. Ostatni raz pokonali Stal Mielec 2:1, ale miało to miejsce 17. lutego. Na pomeczowej konferencji prasowej Zieliński przypomniał zeszłotygodniowe spotkanie z Widzewem:

To była kolejna przykra dla nas końcówka meczu. Przeżyliśmy deja vu sprzed tygodnia – przypomniał Zieliński i dodał: Wtedy sami sprokurowaliśmy rzut karny. Teraz, grając niezłe spotkanie, daliśmy tlen Pogoni. Kallman miał szansę strzelić na 3:2 i zamknąć ten mecz, ale tego nie wykorzystał. Tak to jest, gdy się gra z tak klasowym rywalem. Jak się nie wykorzystuje swoich okazji, to się przegrywa – zaznaczył szkoleniowiec “Pasów”.

W dalszej części odniósł się do gry w systemie z czwórką obrońców:

Zagraliśmy drugi raz w tym sezonie czwórką obrońców. Taki był wymóg dzisiejszego dnia. Nasze urazy nie pozwoliły nam na jakiekolwiek zmiany ofensywne. I to był też problem. Przegrywając do przerwy nie mieliśmy praktycznie zawodnika ofensywnego, którego mogliśmy wprowadzić na boisko. Na ławce był Patryk Makuch, ale on ciągle odczuwa skutki urazu. Jednak to nie jest wytłumaczenie. Boli stracona bramka w końcówce. Mimo tego, że zagraliśmy dobry mecz, dla nas jest to mała pociecha. Wracamy do Krakowa, także jest, jak jest – zakończył Zieliński.

Cracovia zajmuje obecnie dziewiątą lokatę i ma na swoim koncie 35 punktów. Ich kolejnym rywalem będzie Radomiak Radom. Starcie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 kwietnia) o godzinie 15:00.