I liga: Termalica zatrzymana w Ząbkach

Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała z Dolcanem Ząbki. Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu lepsi okazali się gospodarze. Duża w tym zasługa defensorów Dolcanu, którzy rozegrali bardzo dobry mecz.

Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Dolcan, ale strzał Jakubika obronił Sebastian Nowak. Kolejny minuty meczu to znaczna przewaga gospodarzy meczu, którzy jednak nie potrafili wykorzystać sytuacji stoworzonych w polu karnym klubu z Niecieczy. Z kolei Termalica swą grę opierała na długich podaniach, ale taktyka obrana przez piłkarzy trenera Mandrysza nie przynosiła efektu.

Piłkarze Dolcanu dzięki swojej konsekwencji dopięli swego i w 43 minucie zdobyli gola. Piłkę lewą nogą dośrodkowal Kądzior, bramkarz gości minął się z piłką a sytuację tą wykorzystał Rafał Grzelak.

Goście z Niecieczy drugą połowę rozpoczęli bardzo dobrze i stworzyli sobie okazję na zdobycie bramki, ale nie udało im się pokonać Rafała Leszczyńskiego. Do wyrównania doprowadził Mateusz Janeczko, który pokonał golkipera Dolcanu w 54 minucie uderzeniem zewnętrzną częścią stopy.

W 65 minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Bartosz Osoliński popisał się bardzo dobrym podaniem, które wykorzystał Damian Świerblewski.

Termalica do samego końca starała się doprowadzić do remisu, jednak świetnie grająca defensywa klubu z Ząbek nie pozwoliła na wiele piłkarzom “Słoników”.

W ostatniej akcji meczu Patryk Fryc skierował piłkę wślizgiem do własnej bramki po akcji Pawła Tarnowskiego i tym samym Dolcan pokonał Termalicę 3:1.

Dolcan Ząbki – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1

1:0 – Rafał Grzelak 43′
1:1 – Mateusz Janeczko 54′
2:1 – Damian Świerblewski 65′
3:1 – Patryk Fryc 94′

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Jakubik, Długołęcki, Matuszek, Cichocki – Osoliński, Bartlewski (63′ Bajdur) – Kądzior (72′ Łuszkiewicz), Świerblewski (89′ Tarnowski), Grzelak – Piesio.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Maslo (84′ Drozdowicz) – Pleva, Sołdecki, Biskup (76′ Foszmańczyk), Janeczko (66′ Włodyka) – Paluchowski, Plizga.

Kartki: Damian Świerblewski (żółta), Adrian Łuszkiewicz (żółta)