I liga: Stal wykorzystała porażkę Warty

pogrom

facebook.com/stal.mielec.oficjalna

W pierwszym dzisiejszym meczu 26. kolejki Fortuna I ligi Stal Mielec pokonała 1:0 Stomil Olsztyn. Tym samym dwukrotni mistrzowie Polski wykorzystali wczorajszą porażkę Warty Poznań i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Jedyna bramka padła tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bartosz Nowak, piłka ominęła wszystkich interweniujących w górze piłkarzy i trafiła w nogę Jonatana Strausa, który stał przy drugim słupku, po czym futbolówka wylądowała w bramce gości. Drugą połowę gospodarze musieli grać w dziesięciu, ponieważ Mateusz Bodzioch za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę musiał opuścić boisko. Olsztynianie jednak nie wykorzystali gry w przewadze, lecz mieli ku temu swoje okazje. Również i Stal mogła podwyższyć wynik, ale w dziewięćdziesiątej minucie Robert Dadok przegrał sam na sam z bramkarzem gości. W następnej serii spotkań zespół z Podkarpacia zagra w Bełchatowie. Natomiast klub ze stolicy Warmii i Mazur podejmować będzie Wigry Suwałki.

18.06.2020, 18:10 Stal Mielec – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)