I Liga: Pojedynek beniaminków na początek!

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Przerwa reprezentacyjna trwa, ale I Liga ani myśli, by zwolnić tempo. Dzisiaj zainauguruje 12.kolejka na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Ta seria gier rozpocznie się w Pruszkowie, gdzie miejscowy Znicz podejmie GKS Tychy. Na papierze ogromnym faworytem są przyjezdni, którzy mogą zbliżyć się do ścisłej czołówki stawki, jednak pierwszoligowe zawody nie raz zaskakiwały.

Gospodarze już pod wodzą nowego trenera. Na ławkę trenerską po ponad rocznej przerwie wraca Dariusz Kubicki, niegdyś świetny reprezentant Polski i zawodnik m.in. Sunderlandu. Popularny „Kuba” ma za zadanie wyciągnął Znicz ze strefy spadkowej, a przynajmniej po tej kolejce z ostatniego miejsca w tabeli. Wyżej wspomniany pracował w tym klubie w latach 2009-10, a teraz zastąpił Andrzeja Niezgodę. Beniaminek (nota bene dzisiaj zmierzą się dwaj) ma wielkie kłopoty z grą przed własną publicznością, ponieważ na sześć prób udało się wywalczyć jedynie dwa punkty. W składzie Pruszkowa ciężko doszukać się gwiazd, czego najlepszym dowodem jest to, że najlepszy aktualnie strzelec w klubie ma na koncie 2. trafienia – Aleksander Jagiełło.

Dużo lepiej wygląda sytuacja w obozie GKS-u Tychy, który przy ewentualnym sukcesie w nadchodzącej potyczce i dobrych wynikach na innych stadionach może ulokować się na siódmej pozycji. Team trenowany przez Kamila Kieresia jest ekspertem w dziedzinie uzyskiwania remisów w delegacjach – cztery remisy na pięć batalii. U gości ma dzisiaj błyszczeć Jakub Świerczok. Napastnik znany z Ekstraklasy w bieżącej kampanii może się poszczycić trzema golami.

W poprzednim sezonie oba kluby dwukrotnie mierzyły się w II Lidze, i… dwa razy skończyło się podziałem punktów (0:0,1:1).

Zaryzykuję i postawię „1”, bo jak pamiętam, to Dariusz Kubicki zawsze nieźle debiutował. Czy efekt „nowej miotły” zadziała? O tym dowiemy się dziś o 19:00.

Znicz Pruszków – GKS Tychy (19:00), sędzia główny: Jacek Małyszek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.