I liga: Podział punktów w Olsztynie

Robert Skumiał

W pierwszym sobotnim spotkaniu 20. kolejki I ligi Stomil Olsztyn zremisował przed własną publicznością z outsiderem rozgrywek po rundzie jesiennej, Olimpią Grudziądz 1:1. Co ciekawe obie bramki padły po strzałach głową.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył nowy nabytek klubu z kujawsko-pomorskiego, Brazylijczyk Nildo. W 73. minucie wyrównał Piotr Głowacki, który czternaście minut wcześniej pojawił się na placu gry. Cztery minuty przed końcem spotkania Nildo mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

W następnej kolejce Stomil zagra w Katowicach z miejscowym Rozwojem, a Olimpia podejmować będzie Chojniczankę.

5.03.2016, godz. 13:00 Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
0:1 – Nildo (23′)
1:1 – Piotr Głowacki (73′)
żółta kartka: Kamil Kurowski (Olimpia)

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Jarosław Ratajczak, Rafał Remisz, Tomasz Wełna, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (81′ Paweł Łukasik), Trubasa Nisi(46′ Paweł Głowacki), Łukasz Suchocki (59′ Piotr Głowacki), Rafał Kujawa

Olimpia: Bartosz Fabiniak – Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Michał Piter-Bućko (62′ Dariusz Kłus), Kamil Kurowski, Sebastian Bartlewski (84′ Rafał Babul), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (66′ Piotr Darmochwał), Nildo