I liga: Niespodzianka na inaugurację kolejki

1 liga

W pierwszym spotkaniu 12. kolejki I ligi doszło do niespodzianki. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Znicz Pruszków pokonał GKS Tychy 2:0. Dzięki temu zwycięstwu klub spod Warszawy nie jest już (przynajmniej do jutra) outsiderem rozgrywek.

Obie bramki padły w drugiej części gry. Zanim jednak to nastąpiło kibice zgromadzeni na stadionie w Pruszkowie obejrzeli jedenastkę. W 25 minucie Piotr Misztal obronił strzał z rzutu karnego wykonywany przez Łukasza Grzeszczyka. Wynik spotkania w 54 minucie otworzył Patryk Kubicki. Pięć minut później po strzale Grzegorza Janiszewskiego było już 2:0. Dla obydwu piłkarzy były to premierowe trafienia w tym sezonie.

W następnej serii spotkań Znicz zagra w Siedlcach z Pogonią, a GKS podejmować będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

07.10.2016, godz. 19:00 Znicz Pruszków – GKS Tychy 2:0 (0:0)