I liga: Nafciarze wygrywają w Głogowie

W pierwszym piątkowym spotkaniu 21. kolejki I ligi Chrobry Głogów przegrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:3.

Aspirująca do awansu Wisła zrehabilitowała się za porażkę poniesioną w ubiegłej kolejce i nadal liczy się w grze o przepustkę do Ekstraklasy.

Wynik spotkania już w 6. mincie z rzutu karnego otworzył Damian Piotrowski. 28-letni pomocnik strzelił swoją siódmą bramkę. W 34. minucie również z rzutu karnego wyrównał Krzysztof Janus, dla którego była to ósma branka. W ostatniej minucie pierwszej połowy po strzale Mikołaja Lebedyńskiego w lepszych humarach na przerwę schodzili goście. Były piłkarz m.in. Rody Kerkrade w swoim siódmym wystepie strzelił trzecią bramkę. Na 3:1 w 61. minucie podwyższył Dimitar Iliev. Dla 26-letniego Bułgara również było to trzecie trafienie. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustalił Tomasz Zając. 19-letni napastnik urodzony w Wiedniu zdobył swoją drugą bramkę w drugim kolejnym spotkaniu na boiskach I ligi. Piłkarz wypożyczony jest do końca sezonu z Wisły Kraków.

W tabeli Chrobry z dorobkiem 23. punktów zajmuje 13. miejsce. Z kolei “Nafciarze” z 41. oczkami są na trzeciej pozycji.

13.03.2015, godz. 18:00 Chrobry Głogów – Wisła Płock 2:3 (1:2)
1:0 – 6′ Damian Piotrowski (rzut karny)
1:1 – 34′ Krzysztof Janus (rzut karny)
1:2 – 45′ Mikołaj Lebedyński
1:3 – 61′ Dimitar Iliev
2:3 – 88′ Tomasz Zając