I liga: Hit dla Bełchatowa, niespodzianka w Płocku, cztery trafienia Goncerza

własne

Na zapleczu ekstraklasy pozostała już tylko jedna drużyna ze statutem niepokonanej. Dzisiaj swój mecz przegrała jedna z dwóch drużyn, które po trzech kolejkach były bez porażki. Wicelider tabeli, Chrobry Głogów przegrał przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów. Do sporej niespodzianki doszło w Płocku, gdzie miejscowa Wisła przegrała z Pogonią Siedlce 0:2.

W najciekawszym spotkaniu 4. kolejki I ligi Chrobry Głogów przegrał z GKS Bełchatów 1:2. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Łukasz Szczepaniak w 47. minucie. Dziesięć minut przed końcem wyrównał 20-letni obrońca Seweryn Michalski. Wynik spotkania dwie minuty później ustalił 27-letni Czech Vaclav Cverna. Dla wszystkich piłkarzy gości były to premierowe trafienia w tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy.

Dla podopiecznych Rafała Ulatowskiego było to pierwsze wyjazdowe spotkanie. W następnej kolejce Bełchatowianie podejmować będą Zawiszę Bydgoszcz (26.08, 17.30), a piłkarze z Dolnego Śląska zagrają w Nowym Sączu (26.08, 18.00).

22.08.2015, 19.00 Chrobry Głogów – GKS Bełchatów 1:2 (0:0)
1:0 – Łukasz Szczepaniak (47′)
1:1 – Seweryn Michalski (80′)
1:2 – Valcav Cverna (82′)
żółte kartki: Drewniak – Witasik, Flaszka, Rachwał,