Hertha pewnie zwycięża. Schalke na dnie tabeli

W meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi zmierzyły się ze sobą ekipy Herthy Berlin oraz Schalke 04 Gelsenkirchen.

Pierwszy celny strzał w wykonaniu Schalke w 18. minucie za sprawą Choupo-Motinga jednak pewnie wyłapał go Jarstein.  Aktywny Choupo-Moting kilka minut później w tym spotkaniu znów bliski zdobycia gola. Jego groźny strzał nieznacznie minął światło bramki.

W pierwszej odsłonie nie zobaczyliśmy goli a i sytuacji było jak na lekarstwo. Druga była już znacznie ciekawsza.

W 64. minucie Pekarik wykorzystał błąd Stambouliego na skrzydle, ograł go i zagrał w pole karne do nadbiegającego Weisera. Były gracz Bayernu Monachium bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki i pokonał bezradnego w tej sytuacji Fahrmanna.

10 minut później było już 2:0 dla ekipy z Berlina. Weiser zauważył wychodzącego na wolną pozycję Stockera. Skierował piłkę lobem do szwajcara który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał interweniującego bramkarza Schalke.

Piłkarzy z Gelsenkirchen nie było w tym spotkaniu stać nawet na gola kontaktowego i po trzech spotkaniach wciąż nie mają żadnego punktu na swoim koncie. Na przeciwnym biegunie jest z kolei Hertha która wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania i wraz z Bayernem Monachium zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.