Grosicki znów bohaterem Rennes

Kamil Chmielewski

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki Ligue 1, Rennes pokonało przed własną publicznością Ajaccio 1:0.  Po raz kolejny bohaterem gospodarzy został Kamil Grosicki. Polak dał wygraną swojemu klubowi w doliczonym czasie gry, po tym jak już tradycyjnie wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Skrzydłowy reprezentacji Polski, choć zagrał 20 minut odegrał kluczową rolę dla Rennes. Grosicki minął obronę gości i znalazł się sam na sam z brakarzem. Polak oddał strzał i zdobył zwycięską bramkę w 91 minucie, jednak w tym samym momencie w piłkę uderzył obrońca Ajaccio, Roderic Filippi i to jemu przypisano bramkę samobójczą.

Po tym spotkaniu Rennes awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Swoje pierwsze punkty zdobył nowy trener gości Rollanda Courbisa.

Stade Rennes – Gazelec Ajaccio 1:0
1:0 Filippi (sam.) 90+1′

Stade Rennes: Benoit Costil – Romain Danze, Fallou Diagne, Sylvain Armand, Cheikh M’Bengue, Gelson Fernandes, Benjamin Andre, Ousmane Dembele, Juan Fernando Quintero (71′ Kamil Grosicki), Paul-Georges Ntep (62′ Jeremie Boga), Giovanni Sio.

GFC Ajaccio: Clement Maury – Alexandre Coeff (68′ Issiaga Sylla), Kader Mangane, Jeremie Brechet, Pablo Martinez, David Ducourtioux, Jerome Le Moigne, Damjan Djoković, Mohamed Larbi (82′ Roderic Filippi), John Tshibumbu, Jacques Zoua (75′ Khalid Boutaib).

Żółte kartki: Fallou Diagne, Cheikh M’Bengue, Romain Danze (Stade Rennes) oraz Alexandre Coeff, Jerome Le Moigne, Damjan Djoković (GFC Ajaccio).

Sędzia: Sebastien Moreira.