Bayern wygrywa, dwa gole “Lewego”

bild.de

Spotkanie na Volksparkstadion pomiędzy Hamburger SV a Bayernem Monachium zainaugurowało rundę wiosenną 52. sezonu Bundesligi. Lepsi okazali się “Bawarczycy”, którzy wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Roberta Lewandowskiego

Pierwsza część spotkania przebiegła – zgodnie z oczekiwaniami – pod dyktando Bayernu, który mozolną grą próbował uśpić zawodników HSV i tej sztuki udało się im dokonać w 37. minucie. Wówczas Lahm wykorzystał lukę w obronie przeciwnika i podał do Thomasa Müllera, który został brutalnie potraktowany przez spóźnionego Rene Adlera, a arbiter wskazał na wapno. “Jedenastkę” wykorzystał Lewandowski, dla którego była to 16 bramka w sezonie.

Po przerwie do ataku ruszyli “Bawarczycy”, jednak to nie oni strzelili bramkę. W 53. minucie z rzutu wolnego uderzył Aaron Hunt, piłka otarła się po drodze o Xabiego Alonso i wpadła do bramki. Gol wyrównujący podziałał na Bayern jak płachta na byka i już w 61. minucie zespół z Monachium odpowiedział trafieniem Lewandowskiego. Przez resztę spotkania wynik się nie zmienił i “Bawarczycy” wyjechali z Hamburga z kompletem punktów.

Bayern Monachium w następnej kolejce podejmie na Allianz Arena TSG 1899 Hoffenheim, natomiast Hamburger SV zmierzy się na wyjeździe z VfB Stuttgart.

Volksparkstadion, Hamburg, 22.01.2016, godz. 20:30

Hamburger SV – Bayern Monachium 1:2 (0:1)

0:1 – Lewandowski (rzut karny) 37′

1:1 – Xabi Alonso (bramka samobójcza) 53′

1:2 – Lewandowski 61′

Żółte kartki: Ostrzolek, Kacar, Adler, Müller (Hamburger SV) oraz Lahm, Xabi Alonso (Bayern Monachium)

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Djourou, Cleber, Ostrzolek – Kacar (Jung 81′), Holtby – Müller, Hunt, Ilicevic (Gregoritsch 69′) – Lasogga (Rudnevs 77′)

Bayern: Neuer – Lahm, Badstuber, Boateng (Javi Martinez 56′), Alaba – Xabi Alonso – Coman , Müller (Vidal 69′), Douglas Costa (Robben 81′) – Lewandowski