Grała Ligue 1, Gol Grosickiego, lider nie zawodzi

W niedzielę rozegrano 3 ostatnie spotkania 16 kolejki Ligue 1. Najważniejszych ich momentem było bez wątpienia trafienie Kamila Grosickiego. Zapraszam do lektury.

Stade Rennais vs Saint Etienne 2:0:

Rennes łatwo i przyjemnie przejechało się po rywalach. Aby potwierdzić wypowiedzianą w poprzednim zdaniu tezę przytoczę liczbę celnych strzałów gości – 0. Gospodarze mieli ich aż 5. W 54 minucie gola dla Rennes zdobył Paul-Georges Ntep, formalności dopełnił wpuszczony w 74′ Kamil Grosicki. Jakiego gola strzelił “Turbo Grosik” możecie zobaczyć w tym linku –https://pilkarskiswiat.com/polacy-nie-zwalniaja-tempa-grosicki-i-teodorczyk-z-bramkami/

Olympique Marsylia vs AS Nancy 3:0

To też niestety był jednostronny mecz. Gracze z Marsylii zdominowali każdy element statystyk, również ten najważniejszy czyli liczbę bramek, bowiem wygrali 3:0. Trafienia uzyskiwali: Thauvin, Gomis oraz w doliczonym czasie gry N’Jie. Osobiście, choć zaznaczam, że jest to moje subiektywne zdanie to wszystkie 3 gole zdobyte przez gospodarzy powinny być nominowane do trafienia kolejki. Z całą pewnością zobaczycie je w artykule podsumowującym 16 etap zmagań.

Nice vs Toulouse 3:0

Dzisiaj trumfiowali tylko gospodarze. Lider z Nicei pokazał, że nieprzypadkowo zasiada na fotelu lidera. Gracze z Tuluzy nie byli w stanie oddać nawet jednego celnego strzału przez 90 minut, niecelnych oddali aż 8. Bramki zdobywali: niezawodny Plea, Belhanda oraz Seri. Trafienie drugiego z wymienionych zawodników jest moim zdaniem najładniejszym golem tego meczu. Nicea dzięki potknięciu PSG, które spadło na 3 miejsce, ma teraz 3 punkty przewagi nad wiceliderem, którym jest ekipa z Monaco.