Graj do końca, a efekty przyjdą

Zawisza Bydgoszcz w piątkowym spotkaniu 18.kolejki zaplecza polskiej Ekstraklasy na własnym obiekcie zremisował 2:2 z Arką Gdynią.

Ten pojedynek zapowiadał się bardzo dobrze, ponieważ stanęły przed sobą ekipy, które pretendowały do awansu o kolejny szczebel ligowy.

Początek meczu był nie zbyt porywający, bo oglądaliśmy liczne faule w środkowej strefie boiska. Sędzia Lasyk już w 10. minucie musiał pokazać żółty kartonik, a otrzymał go Silva. Monotonię zakończył piętnaście minut później Michał Nalepa, wykorzystując ogromny błąd Łukasza Sapeli. Kapitalną okazję do wyrównania stworzył sobie w końcówce pierwszej odsłony Zawisza, ale Mica minimalnie chybił z bardzo bliskiej odległości.

Druga część rozpoczęła się od agresywnej walki o piłkę, czego efektem była żółta kartka dla Nalepy. W 73. minucie po fantastycznym rajdzie w polu karnym Arki został przewrócony Łukowski. Do jedenastki podszedł Drygas i pewnym uderzeniem zmylił goalkeepera przeciwnika. Kilka chwil po tym zdarzeniu mieliśmy już 1:2, bo fenomenalnym zagraniem z rzutu wolnego popisał się Marcus da Silva. Strzał Brazylijczyka z dalszej odległości zaskoczył bezradnego Sapelę.

Piotr Lasyk postanowił przedłużyć zawody o trzy minuty. Ten dorobek czasowy wybornie wykorzystali bydgoszczanie, karcąc swojego rywala po zamieszaniu w polu karnym. Drugie trafienie w dzisiejszym widowisku zaliczył Drygas. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Arka Gdynia już jedną nogą była liderem I Ligi. Z kolei podopieczni Macieja Bartoszka coraz bardziej oddalają się od czołówki.

Zawisza Bydgoszcz 2:2 Arka Gdynia

Strzelcy:

0:1 Nalepa (25′)

1:1 Drygas (k) (75′)

1:2 Silva (81′)

2:2 Drygas (90+1′)

Żółte kartki: Nykiel (10′), Warcholak (23′), Nalepa (46′), Bożok (72′), Nawotczyński (77′)

Sędzia główny: Piotr Lasyk

Skład gospodarzy: Sapela – Kamiński, Nawotczyński, Stawarczyk, Nykiel – Drygas, Kona (69. Łukowski) – Smektała, Mica, Patejuk (61. Alaverdashvili) – Lewicki

Skład gości: Jałocha – Stolc, Marcjanik, Alan, Warcholak – Łukasiewicz, Nalepa, da Silva, Bożok (78. Tomasiewicz), Yussuff (82. Wojowski) – Abbott (90+2. Renusz)