Grad goli w Zwolle, pewna wygrana PSV

Przekonywujące zwycięstwo odniosła drużyna Phillipa Cocu. PSV pokonało zespół walczący o utrzymanie. Aż 7 goli padło w spotkaniu rozgrywanym na IJsseldelta Stadion. Do podziału punktów doszło w Almelo.

Goście objęli prowadzenie po rzucie wolnym wykonanym przez lidera klasyfikacji strzelców. Dla Depaya to już 16 gol w tym sezonie. Po kwadransie gry pechową interwencję zaliczył obrońca GAE van der Linden, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Wynik na 3:0 przed końcem pierwszej połowy ustalił Guardado. Dla Meksykanina jest to premierowe trafienie w barwach PSV.

Pierwszy komplet punktów od ponad miesiąca zdobyło PEC Zwolle. Bohaterem ekipy Jansa został Nijland, który zaaplikował dzisiaj golkiperowi gości aż 3 gole. Zanim jednak do głosu doszedł napastnik Zwolle, to bramki zdobywali jego koledzy. Najpierw trafił Drost, potem van der Werff, a w drugiej połowie autorem jednego z goli był Thomas. Zespół z Fryzji odpowiedział tylko jednym trafieniem. Na 15 minut przed końcowym gwizdkiem o bramkę postarał się Rosheuvel.

Zgodnie z przewidywaniami, mecz zaczął się od gola dla ,,Nadreńczyków”. Piłkę w siatce gospodarzy umieścił pochodzący z Burkiny Faso Traore. Jednak zespół z Arnhem stracił skromne prowadzenie pod koniec drugiej części potyczki. Honor Heraclesa w ostatniej minucie uratował Avdić.

Po raz pierwszy od miesiąca przegrało ADO Den Haag. Drużyna Henka Frasera uległa u siebie sc Heerenveen. Jedynego gola w meczu zdobył Slagveer.