Górnik Zabrze po dzisiejszym zwycięstwie nad Lechią Gdańsk awansował na fotel wicelidera T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Adama Nawałki w ostatnim meczu jesieni spisali się bardzo dobrze wygrywając 2:0 (2:0) z Lechią Gdańsk.

Zabrzanie chcieli od pierwszych minut narzucić własny styl gry i szybko objąć prowadzenie. Tak się też stało, podopieczni Adama Nawałki już w 14 minucie pokonali Michała Buchalika. Po świetnym podaniu Mariusza Magiery bramkę na 1:0 zdobył grający w zastępstwie kontuzjowanego Aleksandra Kwieka – Mateusz Zachara.
Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Wojciech Łuczak, który także pojawił się na boisku w zastępstwie! Asystę przy bramce Łuczaka zaliczył po raz drugi Mariusz Magiera.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie mimo kilku dobrych okazji zawodników obu drużyn. Górnik dzięki trzem punktom zajmuje drugie miejsce w tabeli. Jednak Zabrzanie nie mogą być pewni wicelidera, ponieważ jutro zagrają Lech Poznań i Polonia Warszawa, którzy mogą wyprzedzić podopiecznych Nawałki.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:0 (2:0)